Silikooni kasutamine köögis, vannitoas ja sanitaarruumides

Silikooni kasutamine köögis, vannitoas ja sanitaarruumides

Silikooni tihendusaine on oluline element köögi, vannitoa ja muude sanitaarruumide viimistluses, mis aitab tagada veekindluse, hügieeni ning esteetilise välimuse. Selles artiklis uurime, mis on silikoonhermeetik, miks see on oluline ning kuidas seda kasutada - alustades ettevalmistusest, jätkates paigaldusega ja lõpetades viimistlusega.

Mis on silikoonhermeetik?
Silikooni tihendusaine on elastne ja veekindel materjal, mida kasutatakse vuukide, pragude ja liitekohtade täitmiseks ja tihendamiseks. See on valmistatud silikoonist/polümeerist. Seda kasutatakse laialdaselt sanitaarruumides viimistlustöödeks. Ruumides nagu näiteks köögid ja vannitoad.

Miks on silikooni kasutamine oluline?
Veekindlus:
Silikoon loob veekindla tõkke, mis aitab vältida niiskuse ja vee tungi vuukidesse ja liitekohtadesse.
Hügieen: Tihedad ja veekindlad vuugid takistavad mustuse ja bakterite kogunemist ning hõlbustavad puhastamist, tagades seeläbi sanitaarruumide parema hügieeni.
Esteetiline välimus: Korralikult paigaldatud silikoonhermeetik annab puhta ja viimistletud välimuse, täiustades sanitaarruumide üldist välimust ja stiili.

Kuidas kasutada silikooni?
Ettevalmistus:
Puhasta ja kuivata pind hoolikalt ja eemaldada mustus, tolm ja rasv. Vajadusel kasuta puhastusvahendit ja loputa seejärel pind veega, kuivata jälle.
Lihtsuse huvides kasuta maalriteipi vuugi äärtel, et vuugi silumine ja viimistlustöö puhtam oleks.

Paigaldamine:
Lõika silikooni padruni ava vastavalt soovitud vuugi või prao laiusele ja pane padrun silikoonpüstolisse.
Pööra silikoonipüstolit, aseta otsik vuugile, et alustada tihendusaine väljutamist.
Pritsi vuuki silumisvedelikuga ning kasuta sõrme või silikoonilabidat , et pind siluda ja eemaldada üleliigne materjal. Vuuk peab jääma seina ja aluspinnaga diagonaalne, et vesi vuugi peale pidama ei jääks.
Lase tihendusainel kuivada vastavalt tootja juhistele.

Viimistlus:
Pärast tihendusaine kuivamist puhasta vuuk veelkord, et eemaldada silikoonijäägid ja tagada puhas ja viimistletud välimus. Eemalda ka maalriteip peale vuugi silumist.
Kui sul tekib küsimusi või vajad täiendavat abi silikooni tihendusaine kasutamisel, võid alati pöörduda professionaalse abi poole või küsida nõu asjatundjalt.

Meie soovitame:

Silikoon kööki: https://www.chemix.ee/products/meko-vaba-neutraalne-silikoon-parasilico-am-85-1?_pos=1&_psq=am&_ss=e&_v=1.0
Silikoon vannituppa: https://www.chemix.ee/products/sanitaarsilikoon-parasilico-sanitair-e?_pos=1&_sid=803c5b42e&_ss=r
Lisad: https://www.chemix.ee/products/akruuli-ja-silikoonipustol-cox-hks-12?_pos=1&_sid=30fa9d536&_ss=r

*Kindlasti konsulteerige meistrimehega enne kui selle protsessi ette võtate. Siin artiklis kirjutatud teemad on vaid soovitused.

Back to blog